Nauka języka na emeryturze?To możliwe!

Wyobraź sobie, że oto jesteś na wyczekanej emeryturze. Dysponujesz w pełni swoim czasem. Obowiązki zawodowe to już przeszłość. Zamierzasz wreszcie zacząć korzystać z uroków życia. Zawsze marzyłeś o zagranicznych podróżach. Teraz masz czas. Jednak nie interesujesz się zorganizowanymi wycieczkami. To dla tych stetryczałych dziadków – myślisz. Chciałbyś samodzielnie poznawać nowe kultury, obyczaje, życie codzienne obcokrajowców i pojawia się problem. Nie znasz języka.
Pewnie słyszałeś niejednokrotnie, że w twoim wieku już za późno na naukę. Otóż – nie. W każdym wieku możliwa jest nauka języków obcych. Twój postęp w nauce będzie zapewne wolniejszy, niż w przypadku osób młodszych, ale pojawi się z całą pewnością. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że dysponujesz pod wieloma względami przewagą nad młodzieżą. Przede wszystkim możesz poświęcić nauce więcej czasu niż wiecznie zabiegani młodzi. Jesteś też pewnie bardziej cierpliwy i wytrwały, a to na prawdę bardzo wiele.
Spośród różnych metod nauki może zainteresuje cię kurs dla seniorów, bo wiadomo – w grupie raźniej i weselej? A może jesteś typem badacza i samodzielnie będziesz zgłębiał tajniki języka? Masz przecież czas i nigdzie się nie spieszysz. A może zależy ci na indywidualnych zajęciach? Sposobów jest wiele i wszystkie prowadzą do celu. Wybierz swój i spełniaj marzenia.