Korepetytor – sposób na dodatkowy zarobek

Praca zawodowa nie zawsze pozwala osiągnąć satysfakcjonujące wynagrodzenie, dlatego często poszukujemy dodatkowych źródeł dochodu. Praca korepetytora może być doskonałym sposobem na osiąganie zadowalającego dodatku do pensji. Dla niektórych może przerodzić się w główne źródło utrzymania.
Nauka języków obcych jest obecnie bardzo modna, dlatego występuje spore zapotrzebowanie na prywatne lekcje, czy korepetycje. Za godzinę pracy można uzyskać od 25 do 100 zł, a jeśli nauczycielem ma być specjalista z wyższym stopniem naukowym zarobki są jeszcze wyższe. Więcej kosztuje również nauka języków rzadkich.
W dużych miastach popyt na lekcje języków obcych jest spory, jednak również konkurencja dość liczna. Dużo łatwiej znaleźć zlecenia w mniejszych miejscowościach, jednak trzeba się wtedy liczyć z niższą stawką. Klientów można przyciągnąć możliwością dojazdu do miejsca nauki, czy też ofertą nauczania małych dzieci przy okazji opieki nad nimi.
Liczną grupę wśród korepetytorów stanowią studenci filologii. Są na ogół bardziej dyspozycyjni niż osoby pracujące na etacie. Potencjalnych klientów zachęcają również niskie ceny. Udzielanie korepetycji jest doskonałym sposobem aby podreperować studencki budżet.