klasy dwujęzyczne klasy z rozszerzonym językiem angielskim klasy politechniczne klasy mat-inf klasy medyczne klasy filmowe klasy turystyczne klasy artystyczne klasy cheerleaders klasy rugby


Interesuje Cię człowiek, przyroda, zwierzęta? Lubisz eksperymentować? Chcesz nieść pierwszą pomoc?
Odpowiedzią na Twoje zainteresowania jest klasa biologiczno-chemiczna „medyczna”.

Oferujemy:
- rozszerzony program nauczania chemii,
- rozszerzony program nauczania biologii,
- j. angielski specjalistyczny,
- praktyczne zajęcia z ratownictwa medycznego,
- wykonywanie ciekawych doświadczeń w dobrze wyposażonym laboratorium,
- interesujące zajęcia z wykorzystaniem technik informatycznych,
- współpracę z uczelniami wyższymi m.in. Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

Zapewniamy:
- rzetelne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z nauk przyrodniczych,
- interesujące zajęcia w dobrze wyposażonych pracowniach,
- rzetelne przygotowanie do nauki szkołach ponadgimnazjalnych w klasach biologiczno-chemicznych,
- nabycie umiejętności niesienia pierwszej pomocy,
- zajęcia prowadzone w miłej atmosferze.

Klasa medyczna przeznaczona dla osób, które w przyszłości chciałyby studiować na:
- akademii medycznej na kierunkach takich jak: analityka medyczna, farmacja, fizjoterapia, kosmetologia, wydział lekarski, pielęgniarstwo, stomatologia,
- akademii wychowania fizycznego na kierunkach takich jak: rehabilitacja ruchowa, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne,
- na kierunkach przyrodniczo - rolniczych

 


22.06.2015 r.

ECO TEAM

D.Zwiefka


22.06.2015 r.

WARSZTATY CHEMICZNE NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM WYDZIALE CHEMII

W dniu 27 maja 2015 grupa medyczna klasy 2 g brała udział w warsztatach chemicznych na wydziale chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Uczniom przy wykonywaniu doświadczeń pomagali studenci chemii z Naukowego Koła Chemików. Doświadczenia dotyczyły pierwiastków chemicznych i ich rodzajów.
D.Zwiefka


21.04.2015 r.

WIZYTA W FIRMIE "ZIAJA"

W dniu 15.04.2015 uczennice klasy medycznej uczestniczyły z zajęciach laboratoryjnych Firmy "Ziaja". Dziewczyny samodzielnie wykonały żel pod prysznic i krem do ciała, każda z nich dobrała swój zapach i kolor. To była świetna zabawa.
M.Żuk-Franciszkowicz


21.04.2015 r.

WIZYTA W GUM

W dniu 13.04.2015 klasa Ic (grupa medyczna) uczestniczyła w pokazach chemicznych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Dzięki możliwościom stwarzanym w ramach warsztatów, uczennice rozwinęły posiadane umiejętności, rozbudziły ciekawość i apetyt na wiedzę.
M.Żuk-Franciszkowicz


08.04.2015 r.

X MEGAOLIMPIADA WIEDZY Z CHEMII

Z wielką przyjemnością zawiadamiam, że uczeń klasy IIIF


zostałX Megaolimpiady Wiedzy z Chemii
Serdecznie gratulujemy!

M.Żuk-Franciszkowicz, D.Zwiefka


17.03.2015 r.

KONKURS "CHEMIA WOKÓŁ NAS"

Z wielką przyjemnością zawiadamiam, że uczeń klasy IIIF


zajął

II MIEJSCE
w Konkursie "Chemia wokół nas"
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Dyplom

D.Zwiefka


04.03.2015 r.

GRUPA MEDYCZNA KLASY II G PODCZAS ZAJĘĆ LABORATORYJNYCH


Dorota Zwiefka


04.03.2015 r.

KONKURS - CHEMIA WOKÓŁ NAS


Dorota Zwiefka


25.02.2015 r.

TO WŁAŚNIE ROBIMY NA ZAJĘCIACH LABORATORYJNYCHM.Żuk-Franciszkowicz


08.12.2014 r.

KOŁO NAUKOWE CHEMIKÓW PG

M.Żuk-Franciszkowicz


04.06.2014 r.

WARSZTATY CHEMICZNE


Dorota Zwiefka


25.05.2014 r.

ZAKŁAD PRZEMYSŁOWY FIRMY "ZIAJA"

Dnia 23 maja 2014 roku uczniowie klasy pierwszej medycznej i uczennice klas drugich wybrali się na wycieczkę do zakładu przemysłowego firmy "Ziaja". Podczas pobytu w wytwórni kosmetyków uczniowie mieli możliwość wykonania swoich własnych kosmetyków (żelu antybakteryjnego i kremu do twarzy).
W czasie wizyty w laboratorium uczestnicy wycieczki dowiedzieli się na czym polega praca w laboratorium chemicznym, jak trudne są czasem te najprostsze czynności takie jak wybranie koloru czy zapachu kosmetyku ;-) . W zakładzie produkcyjnym "Ziaja" uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć, w jaki sposób zorganizowana jest praca na hali dystrybucyjnej.
Wycieczka ta była bardzo ciekawym doświadczeniem, dzięki któremu nasi wychowankowie mogli dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy w sposób namacalny i eksperymentalny.
Marta Franciszkowicz-Żuk


29.05.2014 r.

CHEMIA WOKÓŁ NAS


Dorota Zwiefka


29.05.2014 r.

WYNIKI MEGAOLIMPIADY


Dorota Zwiefka


29.05.2014 r.

MEGAOLIMPIADA


Dorota Zwiefka


29.05.2014 r.

SPOTKANIE Z EKSPERYMENTEM


Dorota Zwiefka


19.03.2014 r.

MEGAOLIMPIADA CHEMICZNA


Dorota Zwiefka


19.03.2014 r.

ZAJĘCIA LABORATORYJNE W CKU I Z NR 2 W GDAŃSKU


Dorota Zwiefka


13.01.2014 r.

NOC BIOLOGÓW

Dnia 10.01.2013 roku klasa medyczna Ig i IIf wzięła udział w „Nocy Biologów” na Uniwersytecie Gdańskim. Uczniowie mogli wysłuchać czterech wykładów na temat: pająków, staruchu, roślin oraz o oszustwach w przemyśle spożywczym. Młodzi naukowcy mogli także przyjrzeć się życiu rosiczki, zagrać w ptasie koło fortuny, zjeść suszone robaki spróbować przypraw. Swoją przygodę z biologią uczniowie zakończyli o godzinie 21.00.
Anita Gizler


09.10.2013 r.

PROJECT SCHOOL ORLEN

Nasze Gimnazjum w dniu 08.10.2013 miało możliwość wziąć udział w projekcie prowadzonym pod patronatem Polskiego Koncernu Naftowego Orlen o nazwie ,,Project School Orlen’’. Na tych zajęciach dowiedzieliśmy się jakie produkty można otrzymać z ropy naftowej, jak przeprowadza się destylację ropy i gdzie jest wydobywana ropa. Uczniowie byli bardzo aktywni i zainteresowani zajęciami. Metody i formy pracy zostały bardzo dobrze dobrane do realizowanych treści programowych. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę wyniesioną z zajęć w najbardziej atrakcyjny sposób. W przyszłości chcielibyśmy uczestniczyć w podobnych przedsięwzięciach. Zdjęcia
Marta Franciszkowicz-Żuk


09.10.2013 r.

NOC NAUKOWCÓW

Dnia 27.09.2013 klasa medyczna 2f i 1g wzięły udział w nocy naukowców zorganizowanego Hewelianum w Gdańsku. W takcie nocy naukowców uczniowie mieli okazje zobaczyć temperaturę swojego ciała w kamerze na podczerwień oraz uczestniczyć w pokazie doświadczeń chemicznych. Najefektowniejszym z doświadczeń był pokaz wybuchającej butli pod wpływem metanu. Niestety z powodu zbyt dużej ilości chętnych a zbyt małej ilości czasu nie udało się uczniom zobaczyć węży i nietoperzy. Zdjęcia
Anita Gizler


09.10.2013 r.

WYKŁAD NA TEMAT „HIGIENY I CHORÓB UKŁADU NERWOWEGO”

Dnia 23.09.2013 naszą szkołę odwiedził dr Piotr Radziwiłowicz pracujący w GUM-ed. Specjalnie dla klasy 2f (medycznej) poprowadził godzinny wykład na temat higieny i chorób układu nerwowego. Po przeprowadzonej lekcji uczniowie mieli możliwość zadać pytania. Większość pytań dotyczyła pacjentów z jakimi doktor spotka się w swojej praktyce lekarskiej.
Anita Gizler


26.03.2013 r.

DNI OTWARTE NA GDAŃSKIM UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM

Dnia 19.03.2013 uczniowie z grupy medycznej i fakultetu z chemii wybrali się na Gdański Uniwersytet Medyczny. Studenci przywitali nas pokazem ciekawych eksperymentów chemicznych. Zobaczyliśmy wulkan chemiczny, azotowy kwiat (dowiedzieliśmy się nawet, że ciekły azot w zetknięciu z ciałem nie parzy, chyba że go przyciśniemy do skóry), samozapłon gliceryny, spalanie magnezu w tlenie (olśniewające), oraz wiele innych, niezwykle ciekawych doświadczeń. Wycieczka była naprawdę fajna. Mam nadzieję że będzie takich więcej. Zdjęcia
M.Franciszkowicz-Żuk


11.03.2013 r.

WSPÓŁPRACA Z NAUKOWYM KOŁEM CHEMIKÓW UG

Dnia 27.02.2013 grupa medyczna poszła na wycieczkę do Uniwersytetu Gdańskiego na Wydział Chemii.
O godz. 12:08 przywitał nas Henryk Myszka, opiekun koła chemicznego. Na początek zaprezentował nam krótki film o właściwościach niektórych gazów. Do każdego omawianego gazu robiliśmy doświadczenia:
-Do wodoru – wybuchowy balon (uczestniczył w tym Tomasz Bieńkowski – ja). Zbliżaliśmy palące się łuczywko do balonu z wodorem. Balon wybuchł i powstała piękna kula ognia.
-Do dwutlenku węgla – suchy lód. Wrzucaliśmy zamrożony dwutlenek węgla (suchy lód) do wody. Dwutlenek węgla szybko zaczął parować, mimo że był w stałym stanie skupienia (sublimacja) i otrzymaliśmy mgłę jak w filmach.
-Do tlenu – otrzymywaliśmy tlen (uczestniczył w nim Aleksander Górnisiewicz). Do wody utlenionej dodawaliśmy braunsztyn. Następnie do kolby w której przeprowadzaliśmy doświadczenie wkładaliśmy żarzące się łuczywko. Łuczywko z powrotem zaczęło, w dodatku jeszcze silniej płonąć.
Po filmie grupa uczestników koła pokazała nam inne, lecz równie ciekawe eksperymenty, których pokaz rozpoczął zielony płomień znicza olimpijskiego.
Następnie pobawiliśmy się kolorami tworząc wanadową tęcze (uczestniczyła w tym Anna Musielak).
Oglądaliśmy iskry wyskakujące z wulkanu chemicznego. Budziliśmy do życia żelkowe misie. Tworzyliśmy srebrowe lustra. Wymyśliliśmy sposób na chemiczne światła drogowe. Mieliśmy (niezbyt udany) samozapłon gliceryny. Pożegnani zostaliśmy przez sztuczne ognie.
M.Franciszkowicz-Żuk
Zdjęcia


27.01.2013 r.

NOC BIOLOGÓW

Dnia 11.01.2013 roku na terenie Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się „Noc Biologów”. Uczniowie klasy medycznej mieli okazję rozwiązać zagadkę kryminalistyczną „Morderstwo na wydziale”. Dzięki tej grze uczniowie wyizolowali i poznali budowę DNA oraz odszukali po kodzie genetycznym „mordercę”. W nagrodę uczniowie otrzymali długopisy w kształcie strzykawki. Dziewczęta najbardziej zainteresowało stoisko z kremami a chłopców z lodami wytwarzanymi w ciekłym azocie. Najbardziej przerażające okazały się karaczany. Najwięcej pytań od uczniów padło po wykładzie dotyczącym GMO. Na pamiątkę uczniowie mogli zabrać do domów doniczki z zasadzonymi podczas nocy roślinami.
Anita Gizler

       


27.01.2013 r.

SPOTKANIE Z DR PIOTREM RADZIWIŁŁOWICZEM PRACOWNIKIEM GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

W związku z dniem walki z AIDS w grudniu 2012 roku w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie z dr Piotrem Radziwiłłowiczem, głównie skierowane do klasy o profilu medycznym.
Uczniowie mogli poznać budowę wirusa HIV, profilaktykę antywirusową oraz drogi rozprzestrzeniania się wirusa. Po zakończonej prelekcji uczniowie mieli okazję zadać pytania związane z tematyką wykładu.
Czekamy na kolejne wykłady, gdyż dr Piotr Radziwiłłowicz zaoferował naszej szkole stałą współpracę.
Anita Gizler

   


25.01.2013 r.

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY "ZIAJA"

Byliśmy na wycieczce w fabryce kosmetyków "Ziaja". Od przystanku brnęliśmy w śniegu, było zimno, mokro ale fajnie. Gdy doszliśmy, najpierw się przebraliśmy, następnie chwila słuchania i oglądania sprzętu, a później do pracy… ;-) Sami zrobiliśmy żel pod prysznic, krem do twarzy i żel do włosów. Oczywiście wszystko odbywało się pod czujnym okiem pań laborantek. Następnie był poczęstunek i upominki od firmy Ziaja. To była super wycieczka…. Zdjęcia
M.Franciszkowicz-Żuk