Chcesz liczyć się na rynku pracy?Zainwestuj w języki.

Rynek pracy jest wymagający. Każdy, kto poważnie myśli o karierze zawodowej, wie, że nie wolno stać w miejscu, a nieustanny rozwój staje się koniecznością. Dużą popularnością cieszą się różnorodne kursy, studia podyplomowe i inne formy kształcenia. W poszerzaniu kompetencji i umiejętności nie można pomijać tak istotnej sprawy, jaką jest obecnie nauka języków obcych. Biegła znajomość jednego języka to już praktycznie standard w ogłoszeniach rekrutacyjnych.
Dostępnych form nauczania jest wiele. Można skorzystać z prywatnych lekcji, kursów w szkołach językowych, lub uczyć się samodzielnie. Najlepsze efekty przynosi jednak indywidualny tok nauki, gdyż forma zajęć i ich tempo dostosowane są do potrzeb i możliwości konkretnej osoby. Niestety jest to sposób dość drogi. Godzina zajęć to koszt wahający się w przedziale 25 – 100 zł. Cena zależy od umiejętności prowadzącego i lokalizacji. Znaczenie ma również popularność danego języka według zasady: im bardziej egzotyczny – tym drożej.
Jednak nawet najlepszy nauczyciel nie zastąpi wkładu pracy własnej. Nauka języków obcych to przede wszystkim i ponad wszystko – systematyczność. Dużo lepsze efekty przyniesie codzienne krótkie powtarzanie materiału, niż jednorazowa żmudna kilkugodzinna sesja.